044 467 75 40   050 313 81 01   067 586 63 96 recovery@epos.ua Київ, вул. Верхній Вал, 32 (м.Контрактова площа)

Відновлення інформації з жорсткого диску

Втрата інформації на жорсткому диску – серйозна проблема, адже накопичувачі на жорстких магнітних дисках (НЖМД, HDD) мають великий обсяг: в разі несправності жорсткого диску може втратитись ВСЯ інформація, що знаходилась на комп’ютері.

Причини втрати інформації на НЖМД можна поділити на апаратні та програмні. До апаратних належать ті, в яких відсутність доступу до інформації пов’язана з несправністю самого накопичувача. В таких випадках спочатку необхідно виконати відновлення працездатності жорсткого диску. Лише після цього проводяться роботи з аналізу та вилучення інформації. До програмних (логічних) пошкоджень відносяться випадки втрати інформації, коли жорсткий диск справний, але відсутній доступ до інформації, яка на ньому знаходиться.

Компанія ЕПОС виконує відновлення інформації з жорстких дисків навіть в найважчих випадках. Професійне обладнання, унікальні технології та багаторічний досвід дозволяють працювати з будь-якими жорсткими дисками – від найновіших до застарілих і знятих з виробництва моделей усіх виробників: Samsung, Seagate, Western Digital, Fujitsu, Hitachi, Toshiba, НР, IBM, Maxtor, Nikimi, Quantum, тощо.

Найбільш розповсюджені причини втрати інформації на жорстких дисках

Пошкодження вузлів всередині герметичної камери HDD

Пошкодження всередині герметичної камери HDD

Найбільш розповсюджені несправності цього типу – вихід з ладу блоку магнітних головок, заклинювання двигуна та зміщення пластин. Для відновлення інформації з жорсткого диску, роботи всередині герметичної камери жорсткого диску можна проводити лише в чистій кімнаті (спеціально обладнаному приміщенні). Внаслідок проведення робіт в невідповідному приміщенні можлива незворотна втрата інформації. ЕПОС має єдину в Україні чисту кімнату класу 100 для проведення робіт всередині гермо блоку НЖМД.

Наявність пошкоджених ділянок на поверхні диску

Спектр ймовірних причин пошкодження магнітної поверхні диску доволі широкий, проте найбільш розповсюджена з них – порушення умов експлуатації. Процес пошкодження поверхні проходить лавиноподібно, тому при роботі з пошкодженими дисками важливо пришвидшити процес зчитування та обробки дефектних ділянок. Компанією ЕПОС розроблені спеціальні технології адаптивного зчитування, які дозволяють зчитати максимально можливий обсяг інформації з жорстких дисків, що мають пошкодження магнітної поверхні.

Пошкоджений контролер HDD

Пошкодження плати управління (контролеру) HDD

Пошкодження плати управління – одна з найбільш розповсюджених неполадок жорсткого диску. Вона здебільшого пов’язана зі збоями в мережі електроживлення. В таких випадках відновлення HDD починається з заміни контролера на справний з адаптацією останнього до жорсткого диску. Частина службової інформації НЖМД зберігається в платі управління, тому виникає необхідність перенесення цих унікальних адаптивних налаштувань у встановлюваний контролер. Перенесення налаштувань у справну плату управління виконується за допомогою спеціалізованих програмно-апаратних засобів.

Пошкодження службової інформації накопичувача

У службовій області дискового простору HDD міститься ряд програм, що керують роботою жорсткого диску. Дана область недоступна для користувача. При пошкодженні службової інформації жорсткий диск може некоректно ініціалізуватись в BIOS чи не ініціалізуватись взагалі. В такому випадку втрачається доступ до всієї інформації користувача, яка зберігається на диску. При роботі з такими дисками в першу чергу потрібно виконати відновлення інформації HDD в службовій області. Для цього використовується спеціалізоване обладнання, що дозволяє отримати доступ до службової інформації жорсткого диску на рівні технологічних команд та виконати необхідні роботі з її виправлення. Після відновлення жорсткого диску проводиться зчитування даних та їх подальший аналіз.

Блокування доступу до HDD паролем

Все частіше у персональних комп’ютерах, ноутбуках, промислових системах зберігання й обробки інформації застосовується захист доступу до інформації на жорсткому диску за допомогою пароля. При роботі з такими жорсткими дисками в першу чергу виконується усунення чи обхід паролю за допомогою спеціальних апаратних чи програмних засобів.

Пошкодження файлової структури диску

Ненавмисне форматування

Логічна структура диску – порядок, що визначає принцип організації, формат та спосіб фізичного зберігання інформації. Проявами пошкодження логічної структури диску може бути відсутність доступу до логічних томів диску, відображення їх невідформатованими, знищення чи пошкодження об’єктів файлової системи. При відновленні інформації в першу чергу створюється посекторна копія диску, і вже на копії проводиться аналіз ступеня пошкодження логічних структур та алгоритм подальшого відновлення інформації.

Форматування, встановлення операційної системи

Процес форматування полягає в створенні (формуванні) логічних структур доступу до інформації, наприклад, структур файлової системи. Можливі два варіанти форматування:

  • Без перезапису робочої області користувача (швидке) – в такому разі створюються лише службові таблиці.
  • З перезаписом робочої області – окрім створення службових таблиць, виконується перезапис усієї робочої області диску.

Після завершення форматування, вся область диску сприймається операційною системою як вільна, готова для запису інформації, незалежно від того, що знаходилось в цій області до форматування. Тому при подальшій інсталяції операційної системи, нові файли та каталоги операційної системи можуть частково чи цілком перезаписати інформацію, що знаходилась на НЖМД до форматування.

В роботі з такими дисками необхідно виключити будь-яку ймовірність запису на диск. Інженерами ЕПОС створений інструментарій, використання якого дозволяє працювати з жорстким диском в режимі лише зчитування. Це дозволяє зробити точну копію диску без внесення будь-яких змін в оригінал. Подальший аналіз та відновлення інформації проводяться з копії.

Видалення інформації (випадкове чи навмисне)

В разі видалення даних стандартними засобами операційної системи, самі файли (каталоги) фізично залишаються на диску, але у файлових таблицях вони відмічаються як видалені. Операційна система сприймає місце, на якому раніше знаходились видалені об’єкти, як вільне, придатне для запису нової інформації. Тому при подальшому запису на диск не виключена можливість часткового чи повного перезапису файлів, які знаходились там раніше, що в свою чергу ускладнює відновлення видалених файлів або робить його цілком неможливим.